LiveZilla Live Help

Новости

Обзор эко-телефона Sony Ericsson J20i Hazel

Обзор эко-телефона Sony Ericsson J20i Hazel

Обзор Sony Ericsson J20i Hazel

Герой сьогоднішнього огляду - апарат Hazel - також належить до вже знайомої нам лінійці лінійці Green Heart. З англійської мови його назву можна перекласти як "ліщина", друга його назва більш прозаїчне - J20i. Багато в чому він копіює модель-попередницю Elm, особливо це стосується стилю виконання. Головні якості, завдяки яким цей апарат віднесли до екологічної лінійці - використання фарб на водній основі, підвищені характеристики енергозбереження, скромних розмірів упаковка, тільки мінімальний набір паперових інструкцій.
Що стосується конкурентів моделі, то їх досить багато - при середній ціні за цей слайдер знайдеться чимало схожих моделей як в плані зовнішності, так і в плані функціональної складової. Наприклад, це апарат LG BL20 New Chocolate або ж той же Elm від цього виробника.

Корпус і дизайн

Виконано екологічно чистий апарат Sony Ericsson J20i Hazel у форм-факторі слайдера і є прямим послідовником апаратів W995 або W910. Дизайнери компанії пропонують нам два колірних рішення моделі - чорне і червоне, причому друге явно більше пасує жіночій половині. Якщо розглядати дві половинки окремо, то нижня більш м'яко вигнута донизу, цей вигин навіть отримав спеціальну назву - Human Curvature, яке підкреслює ергономічність апарату застосовно до людської руці. І правда, корпус відмінно лежить в долоні, не ковзає і одна половинка не переважує іншу. Габарити апарату в закритому стані становлять 102x49.5x16 мм - це середні розміри для апаратів цього форм-фактора. Також варто відзначити відмінну якість збірки корпусу і відсутність скрипу і люфту при натисканні.
В якості матеріалів для корпуса був обраний пластик і трохи металу, останній використовується для оформлення торців і центральної кнопки навігації. На зворотну сторону корпусу завдано рельєфний малюнок. Слайдер відкривається легко, чітко, присутній механізм автоматичного доведення.
На лівий торець винесено роз'єм для підключення пристроїв з роз'ємом FastPort (сюди можна віднести і зарядний пристрій, і дата-кабель, і дротову гарнітуру, і ряд інших аксесуарів). На правий же торець виробник помістив кнопку-гойдалку регулювання гучності динаміків і кнопку спуску фотокамери. На верхньому торці можна знайти хіба що петельку для кріплення ремінця.
За автономну роботу пристрою відповідає літій-полімерний акумулятор ємністю 1000 мАг. Як йдеться на офіційному сайті цієї моделі, такого заряду вистачить для безперервної роботи протягом 430 годин в режимі очікування і близько 4:00 в режимі спілкування. При середньому навантаженні на основні телефонні та мультимедійні функції можна розраховувати приблизно на три дні роботи. Акумулятор кріпиться під кришкою задньої панелі, діставати і встановлювати його легко.
В апараті є 280 Мб вбудованої пам'яті, причому практично вся вона спочатку доступна користувачеві під його потреби. Також апарат вміє працювати з додатковими картами пам'яті у форматі microSD. Максимальний об'єм карти не повинен перевищувати 16 Гб. Міняти і витягувати карти пам'яті можна без перезавантаження апарату. Робота з файлами та папками в телефоні лягає на плечі файлового менеджера, який дозволяє виконувати стандартні операції копіювання, перенесення на інші пристрої, видалення і переміщення контенту.
У комунікаційному плані перед нами цілком сучасний пристрій, у якого є роз'єм для синхронізації з ПК, два бездротових модуля (Bluetooth і Wi-Fi). Також апарат оснащений навігаційним модулем GPS, який допоможе визначитися з поточним положенням в просторі, а також підкаже дорогу за допомогою безкоштовних сервісів Google Maps і Wisepilot. Щоправда, обидва вони працюють тільки за умови підключення до Інтернету.
У комплект поставки виробник включив зарядний пристрій, дата-кабель для синхронізації з ПК, додаткову карту пам'яті на 4 Гб, провідну стереогарнитуру і керівництво по використанню функцію апарату.

Екран і клавіатура

Як екран в телефоні Sony Ericsson J20i Hazel використовується 2,6-дюймова матриця з роздільною здатністю 320х240 пікселів (QVGA) і здатністю відображати до 16000000 колірних відтінків. Якість екрану цілком може порадувати: кольори виходять яскравими, насиченими, зернистість зображення практично непомітна. Настроювати яскравість допомагає спеціальний датчик, який виконує регулювання в автоматичному режимі. У захисних цілях дисплей покриває спеціальна мінеральна накладка, яка захищає його поверхню від появи пошкоджень.
Трохи вище екрану розташувалося два віконця. Одне з них являє собою індикатор освітлення, а другий - фронтальна камера для спілкування в мережах третього покоління.
Під екраном розташувалися дві навігаційні клавіші, які служать для роботи з основним меню, а також п'ятипозиційний навігаційний джойстик. Тут же знаходяться кнопки управління дзвінками (прийом і відбій), кнопка швидкого доступу і кнопка видалення (повернення на попередню позицію). Кнопки добре рознесені один від одного, тому користуватися ними зручно.
Основна клавіатура, яка знаходиться на нижній половинці слайдера, також заслуговує похвали. Кнопки чіткі, тактильні, натискаються з гарним відгуком, ергономічні, причому досить великі для того, щоб сподобатися практично всім без винятку.

Меню

Головне меню телефону Sony Ericsson J20i Hazel здасться знайомим більшості користувачів інших апаратів цього ж виробника. Воно практично не змінилося в порівнянні з попередніми апаратами. Додалися тільки віджети, якими зараз вважають за потрібне укомплектовувати свої моделі практично всі апарати. А адже раніше це було прерогативою тільки одного виробника - Samsung, який і поклав початок цій своєрідній моді. Платформа, на якій працює цей апарат, називається A200.
Головне меню апарата традиційно представлено у вигляді матриці іконок 3х4, але є і ще два способи його відображення: у вигляді стрічки ярликів і у вигляді одного великого ярлика на весь екран, який можна перегортати вліво і вправо.
У телефонній книзі моделі може зберігатися одночасно не більше 1000 записів. У кожній з них можна задіяти до 20 символів під ім'я та прізвище контакту, присвоювати йому дві адреси (електронний і фактичний за місцем проживання), сайт в інтернеті, пам'ятку про день народження, персональну картинку й мелодію для виклику.
У списках викликів можна побачити останніх 150 дзвінків: по 50 скоєних, отриманих і пропущених. Тип дзвінка позначається спеціальними позначками. Також тут можна дізнатися дату здійснення дзвінка та його тривалість. У правий нижній кут екрану винесений лічильник тривалості дзвінка.
У плані роботи з повідомленнями апарат підтримує як текстовий формат, так і мультимедійний. Є можливість відображення отриманих повідомлень у вигляді чату. Недоліком реалізації цього розділу можна вважати те, що вхідне повідомлення відразу відображається на весь екран, приховати його вміст від сторонніх очей практично нереально.
Для доступу до мережі Інтернет з цього телефону передбачили кілька способів передачі даних: GPRS / EDGE, 3G / HSDPA і Wi-Fi. Зате браузер використовується цілком стандартний: NetFront, з базовою функціональністю. При цьому користувач сам може на свій розсуд поставить і інший браузер, виконаний у вигляді java-додатки.
Головна відмінність цієї моделі Sony Ericsson J20i Hazel від усіх попередніх - наявність системи віджетів, які користувач може виводити на робочий стіл у кожному порядку за допомогою утиліти Widget Manager. Поки виробник пропонує лише чотири розроблених віджету: для доступу в твіттер, в FaceBook, віджет Walk Mate і календар. Власник апарату сам може вибирати, скільки віджетів потрібно відображати на екрані в режимі очікування. А ось для гортання їх можна скористатися звичайною навігаційною клавішею. Правда, додати власні віджети поки не можна.
У розділі з додатками користувач може знайти досить непоганий набір програм. Наприклад, тут знаходиться музичний додаток PlayNow, AccuWeather (відображає поточну погоду), Calendar Wallpaper (календар у вигляді шпалер робочого столу), Checkbook, EcoMate (екологічний лічильник), Facebook, Green Calculator («зелений» калькулятор), Grocery List, NeoReader ( додатки для зчитування штрих-кодів на товарах), Opera Mini (альтернативний браузер), Standby World Clock 3D (світовий час в тривимірному форматі), Tracker, Wisepilot і YouTube. Ігрове додаток тільки одне - це Qadrapop, аналог ігр плану «три в ряд».

Мультимедіа

Апарат Sony Ericsson J20i Hazel оснащений п'ятимегапіксельною камерою з автофокусом і LED-підсвічуванням. З її допомогою можна робити фото в максимальному дозволі 2592х1944 пікселів. Інтерфейс камери цілком стандартним, власники попередніх моделей цього ж виробника напевно з ним вже стикалися.
Працює камера в горизонтальному режимі. При цьому ліва софтовая клавіша служить для вибору режимів фотозйомки, а права виконує повернення на попередню позицію. Кнопки-качельки традиційно використовуються для зумування зображення, а кнопка відхилення вгору і вниз - для настройки його яскравості.
З цікавих режимів камери можна відзначити геотаргетинг (GeoTegging - до знімка прив'язуються координати широти і довготи тієї місцевості, в якій він був зроблений), функція розпізнавання осіб і посмішок, PhotoFix для автоматичної настройки яскравості картинки, режими макрозйомки і «нескінченної» зйомки, вибір балансу білого. Також користувач може встановити таймер на два різних часу: дві і десять секунд.
Телефонної камерою також підтримується запис відео, при цьому можна задіяти ефекти нічного режиму, запис зі звуком або без звуку. Зберігається результат відеозйомки у форматі MP4 при максимальному дозволі 640х480 пікселів, звук кодується у форматі AAC.
Аудіоплеєр телефону Sony Ericsson J20i Hazel практично аналогічний іншим музичним продуктам цього виробника. Він має вигляд медійного менеджера, в якому можна працювати як з аудіо, так і з відеофайлами. Музична складова дублює реалізацію плеєра в популярній серії Walkman. Користувач може сортувати композиції таким чином: за жанром, за виконавцем, по альбому, по плей-листах, по даті, за алфавітом. Також він може створювати власні плей-листи. Для повного щастя тут не буде вистачати тільки функцій SensMe (сортування музики за настроєм) і Shake Control (управління струшуванням).
Для настройки звучання можна скористатися розширеним еквалайзером, а також стереозвучанням. Якість звуку традиційно хороше, на рівень вище багатьох інших апаратів, які претендують на роль бути музичними помічниками своїх власників. Також присутня функція пошуку музики TrackID, коли користувачеві досить записати короткий уривок композиції, а телефон звернеться в Інтернет і звірить наявність його в своє базі, а потім видасть інформацію про виконавця та назву.
Мультимедійна сторона моделі Sony Ericsson J20i Hazel цікава ще й тим, що в ній використовуються нові технології обробки звуку: Noise Shield, Clear Voice, а також автоматична система налаштування гучності звучання, справа рук самого виробника.
Noise Shield дозволяє аналізувати кількість перешкод і шумів навколо мовця по телефону людини, а спеціальний мікрофон застосовується для придушення рівня шуму, який не відноситься безпосередньо до мови. Це дозволяє комфортно спілкуватися в будь-якій обстановці: і в порожній кімнаті, і в галасливій вуличному натовпі.
Clear Voice служить для ще більшої чистоти звуку, вона реалізує кодування звуку голосу без спотворень і зайвих шумів. Остання функція - Intelligent Volume Adaptation - служить для того, щоб автоматично вибирати комфортний рівень гучності в кожній з конкретних ситуацій.
Також в апараті присутній модуль FM-радіо з підтримкою функції RDS. Радіо може зберігати в пам'яті до 30 улюблених радіостанцій, але працює тільки з підключеною провідний гарнітурою, яка виконує роль зовнішньої антени. Слухати радіо можна як через навушники, так і через звичайні динаміки самого апарату, також підтримується робота у фоновому режимі.
Телефон Sony Ericsson J20i Hazel трохи не дотягує до рівня смартфона, але може запропонувати своїм власникам чимало цікавих можливостей. Те, що це апарат з екологічної мережі, для більшості наших співвітчизників не так цікаво, як те, що він оснащений п'ятимегапіксельною камерою, має гарний набір комунікаційних можливостей, відмінну музичну складову і карту високої ємності, що йде в комплекті з телефоном. До мінусів моделі можна віднести хіба що відсутність універсального аудіовиходу на 3,5 мм.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code